Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Moderátor: Vladimir Gallee

Vladimir Gallee
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2021 9:10 am

Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Vladimir Gallee »

Vzhľadom na rozsah sortimentu a potrebu pre každého dodať niečo iné tu možno nebude priamo cenník tovaru. Napíšte do odpovede, čo by ste potrebovali a rád vám pripravím ponuku "na mieru".

Pozor ! Aj veci zdanlivo jasné môžu byť zložitejšie než sa zdá. Aby sa vám nestalo, že 1000 W centrála neutiahne ani 700W zariadenie...
Odborný garant obchodíku je Jozef Halagačka (Koordinátor BA V), ktorý súhlasil, že poskytne odborné poradenstvo pri výbere elektrocentrály a jej zapojení.

Debaty v rámci riešenia konkrétnych problémov veťe tu v obchodíku. Ak tam bude niečo poučné aj pre ostatných, presuniem to do témy "Palivo, energia, svetlo, teplo" aby sa poučili aj ostatní.

Adresa predajne:
Metiron spol.s r.o.
Brezová 2
Malacky


Sortiment Všeobecne:

Lesna a zahradna technika
Husqvarna
Stihl
Stiga
Black&decker
Aku a elektro naradie
deWalt
black&decker
kotvy hmozdinky
Fischer
Rucne naradie
Stanley proxxone knipex wiha
Stavebna technika
Husqvarna ntc

Tagy:
admin
Site Admin
Príspevky: 990
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa admin »

Poprosím Vlada aj Jozefa, aby si na tejto téme zapli sledovanie. Dostanete tak upozornenie, keď sem niekto niečo napíše. - Kliknite "opravársky kľúčik" hore v lište a vyberte "Sledovať túto tému"
Gabo
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št Okt 07, 2021 9:45 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Gabo »

Uvažujem o kúpe elektrocentrály, aj som niečo pozeral.... Som technicky pomerne zdatný, ale určite si nechám v tomto smere poradiť. Ideálna by pre mňa bola centrála 3 fázová, aby som ju vedel pripojiť do domového rozvodu.
Je mi jasné, že niektoré spotrebiče / myčka, el. trúba a pod. / by boli odpojené, resp. zapájané ,keď by nebol iný odber...Jedná sa mi hlavne o svetlo, chladničku, mrazák a plynový kotol... Zrejme treba poodpisovať zo štítkov príkony jednotlivých spotrebičov, spočítať odber na každú fázu, výsledok vynásobiť x 2 a to je cca výkon centrály
na každú fázu. Zabudol som niečo? Ďakujem, Gabo
admin
Site Admin
Príspevky: 990
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa admin »

Gabo: Silná centrála ktorá má ťahať slabú záťaž (10 - 15 percent zo svojho výkonu) obvykle nepracuje zrovna efektívne. Na tento účel je dobré doplniť nejakú batériu, ktorú nabiješ a potom ju na taký účel použiješ. Viac k tomu bude určite vedieť povedať Jozef.
Vladimir Gallee
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2021 9:10 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Vladimir Gallee »

https://medved.alfain.eu/jak-spravne-vy ... tSpotrebic

Koeficient Spotřebič
3 Tlakové myčky
3.5 – 5 Lednice
2.5 Míchačky na beton, ruční úhlové brusky, kotoučové pily
2 Obráběcí stroje a elektrické brusky
3 Ponorná čerpadla
4 Pračky
3,5 – 5 Kompresory
1.5 Vrtačky, frézky 3Halogenová světla a zářivky
2 Drtiče, strunové sekačky, křovinořezy, plotové nůžky, sekačky a řetězové pily
Koeficient, kterým je nutné přepočítat požadovaný výkon elektrocentrály

skuste si kliknut na tento odkaz je tam vcelku dobre vysvetlene ohladne elektrocentral.

jeden z mojich dodavatelov je dovozcom tychto central standartne skladom drzi cca 5 modelov ale nie je problem objednat aj nieco ine z ponuky. samozrejme zalezi na dostupnosti.
admin
Site Admin
Príspevky: 990
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa admin »

Ano. Ta tabuľka je o tom, čo mám na mysli. Odborne sa to volá kompenzácia účinníka. Pozor na počítače, ozvučovacie aparáty a vo všeobecnosti na všetko čo má pulzné zdroje - tam je ten efekt veľmi výrazný. Jozef vie k tomu doporučiť pomocné zariadenie na tú kompenzáciu. Aby sa centrála dala využiť naozaj na 100 percent a nemusela sa kupovať silnejšia.
Používateľov profilový obrázok
Jozef Halagacka
Site Admin
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Pi Sep 24, 2021 8:37 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Jozef Halagacka »

Gabo napísal: St Nov 03, 2021 1:25 pm Uvažujem o kúpe elektrocentrály, aj som niečo pozeral.... Som technicky pomerne zdatný, ale určite si nechám v tomto smere poradiť. Ideálna by pre mňa bola centrála 3 fázová, aby som ju vedel pripojiť do domového rozvodu.
Je mi jasné, že niektoré spotrebiče / myčka, el. trúba a pod. / by boli odpojené, resp. zapájané ,keď by nebol iný odber...Jedná sa mi hlavne o svetlo, chladničku, mrazák a plynový kotol... Zrejme treba poodpisovať zo štítkov príkony jednotlivých spotrebičov, spočítať odber na každú fázu, výsledok vynásobiť x 2 a to je cca výkon centrály
na každú fázu. Zabudol som niečo? Ďakujem, Gabo
Zdravím Ťa! Evidujem tvoju požiadavku. Budem sa snažiť reagovať čo najskôr. Keďže pripojenie elektrocentrály (EC) na pevné domové rozvody je pomerne zložitá tématika, hlavne z hľadiska bezpečnosti, budem sa venovať jednotlivým aspektom ako sú výkon, počet fáz, typ pohonu, regulácie, efektívnosť a zmysluplnosť vynaložených nakladov, spôsob a bezpečnosť pripojenia tak, aby ste Ty a všetci ostatní boli schopní sami si vybrať riešenie, ktoré najlepšie splní vaše očakávania. Myslím, že to bude prínosom pre všetkých a mne to do budúcna uľahčí robotu :) Najskôr ale si chcem prejsť ponúkané typy EC, ich popis a technické parametre, aby som tu neopakoval niečo, čo je už možno lepšie a podrobnejšie popísané niekde inde, napríklad uvedená tabuľka koeficientov navýšenia výkonu EC pre jednotlivé typy spotrebičov. Tak zatiaľ prosím o trochu strpenia.
Gabo
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št Okt 07, 2021 9:45 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Gabo »

Ďakujem za reakciu, budem čakať...
admin
Site Admin
Príspevky: 990
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa admin »

Aby sme sa niekam dostali, Poprosím Vlada aj Gaba, aby ste sem hodili predvýber 2-3 centrál, ktoré sa vám pozdávajú (cena, výkon ...). Uveďte presné číslo modelu, prípadne odkaz na internet ku katalógovému listu, alebo inam, kde sa dajú nájsť podrobné parametre.

Gabo nech doplní približný zoznam zariadení aj s popisom, čo chce používať spolu (svetlo, tv chladnička) a čo chce používať pri vypnutých ostatných spotrebičoch (výkonnejšie zariadenia)

Potom vyhodnotíte, ktorý stroj je najvhodnejší na vaše účely.
Vladimir Gallee
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2021 9:10 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Vladimir Gallee »

Ok zajtra hodím ponuku
admin
Site Admin
Príspevky: 990
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa admin »

Jozef vam vcera chcel odpovedat, ale mal technicky problem (prilis dlho to pisal a aforum ho odhlasilo ...). Nez vam da nieco lepsie, zaujimave info k veci dal uz do tejto diskusie:

viewtopic.php?p=514#p514
Vladimir Gallee
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2021 9:10 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Vladimir Gallee »

davam link na elektrocentraly ceskej vyroby ktore moj obchodny partner dovaza na slovensko
https://medved.alfain.eu/

z momentalne dostupnych central davam dva najzaujmavejsie typy s cenami. Ceny su platne pre clenov archa.
v pripade vacsieho nakupu budem jednat s partnerom o cene
Grizzli 9000B..............1857€
ARCTOS 3000 B............851€
ceny vratane dph.

centraly su vybavene motormi B&S s rucnym startom. viac info zo stranky.
Gabo
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št Okt 07, 2021 9:45 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Gabo »

tu je Heron, 7 kW, jednofázová, nádrž na 6 l.... cena 1029,-
https://heron.sk/produkt/8896133/
tu je Europower s motorom Honda, jednofázová, menší výkon - 3 kVA / 3kW/, nádrž na 11 litrov, cena 1358,-
https://www.zvaracky-obchod.sk/elektroc ... 300-11.htm
Vladimir Gallee
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2021 9:10 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Vladimir Gallee »

ten heron nie nizka kvalita
europower moze byt
Používateľov profilový obrázok
Jozef Halagacka
Site Admin
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Pi Sep 24, 2021 8:37 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Jozef Halagacka »

Gabo napísal: Št Nov 04, 2021 5:25 pm Ďakujem za reakciu, budem čakať...
Zdravím. Prikladám moju odpoveď na podobnú otázku zo sekcie Palivo....
Pokiaľ uvažujete o elektrocentrále (EC) ako o núdzovom náhradnom zdroji pre napájanie celého domu pre napájanie aj výkonných jednofázových spotrebičov s motorom a nábehovým prúdom, trojfázová centrála nie je najšťastnejším riešením. Tu treba rátať s koeficientom navýšenia výkonu 2 až 3-násobok štítkového príkonu (odberu) spotrebiča. A keďže z trojfázovej EC môžete na jednofázovú zásuvku (230 V) odoberať len tretinový výkon, aby to ako tak fungovalo, dostávame sa k výkonu trojfázovej EC 15 až 20 kVA! Ak odhliadnem od vysokých nadobúdacích nakladov rádovo tisícok eur na nákup takej EC, desí ma predstava, že nato, aby som si mohol zasvietiť na WC, napájať chladničku a nabijať PC alebo mobil, musím mať naštartovanú EC so stonásobným výkonom!

Tu by som sa uberal opačným smerom. Keďže ide o núdzové napájanie, zrejme budem napájať len jednofázové spotrebiče. Treba si urobiť zoznam výkonných spotrebičov, ktoré chcem používať súčasne a vynásobiť koeficientom navýšenia výkonu EC uvádzaným v tabuľkách pre daný typ spotrebiča alebo náradia a pridať vhodnú rezervu. Pokiaľ chcem takúto EC pripojiť k elektroinštalácii domu, dá sa to zaradenim trojfázového prepínača za hlavný domový istič. Pozor, prepínač musí byť trojpolohový s nulou (SIEŤ - 0 - EC), aby bol spoľahlivo oddelený sieťový prívod od inštalácie pri prevádzke z EC! Prepínač je zapojený tak, že v polohe SIEŤ sú všetky jednofázové vývody pripojené na 3 fázy sieťovej prípojky domu a v polohe EC sú spojené na strane EC dohromady. Trojfázové zásuvky a spotrebiče v tejto polohe musia ostať nezapojené! Pri takomto spôsobe riešenia sa dostaneme k jednofázovej EC s výkonom 5 až 8 kVA s elektronickou reguláciou AVR, čo je už finančne aj prevádzkovo únosné. Navyše je takýto systém možno doplniť vhodnou UPS s dlhou dobou zálohovania s veľkými batériami cca 80 až 100Ah, ktoré by sa dobíjali vždy, keď by bola v prevádzke EC a medzitým by napájali osvetlenie, chladničku a drobné spotrebiče. Zatiaľ toľko, prajem pekný víkend.
Používateľov profilový obrázok
Jozef Halagacka
Site Admin
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Pi Sep 24, 2021 8:37 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Jozef Halagacka »

Aby sa ľudia fundovanejšie mohli rozhodnúť, aký výkon EC potrebujú, prikladám porovnanie napájania spotrebičov zo siete a elektrocentrály:

Príspevok od používateľa Jozef Halagacka » So Nov 06, 2021 10:29 pm
Ak chceme riešiť núdzové napájanie spotrebičov v prípade dlhodobého výpadku verejnej siete vhodnou elektrocentrálou (EC), je užitočné vedieť o tom niečo viac, aby tá EC bola skutočne VHODNÁ. V nasledujúcich pár riadkoch sa pokúsim aj laikom vysvetliť rozdiely medzi napájaním zo siete a EC.
Bežná jednofázová zásuvka v domácnosti má napätie 230 V striedavých, je pripojená vodičmi s prierezom 2,5 mm2 a chránená ističom 16 A s charakteristikou C (Obrázok)
image.png
image.png (114.39 KiB) 790 zobrazení
Istič slúži ako ochrana pred požiarom od prehriatých vodičov pri dlhodobom preťažení a pre okamžité odpojenie napájania pri skrate (do 0,4 sekundy) ako ochrana vedenia, spotrebiča a obsluhy pred úrazom elektrickým prúdom. Istič zásuvky nám teda pri napájaní z verejnej siete určuje, aký maximálny príkon spotrebiča môžeme do zásuvky pripojiť a na ako dlho. Z charakteristiky C na obrázku môžeme vyčítať, že takáto zásuvka nám poskytuje cca 8-násobok menovitého prúdu počas 1 sekundy, čo je približne 29 kW, 10 sekúnd výkon 14 kW, 2 minúty 7kW a 15 minút približne 5 kW !!!
Z toho vyplýva, že pri napájaní zo siete nemáme problém do takejto zásuvky pripojiť aj 3kW spotrebič s neregulovaným motorom, ktorý pri rozbehu môže mať 3 až 10-násobný rozbehový prúd, a teda aj odoberaný výkon.

Teraz si popíšme podmienky pri napájaní z EC. Po naštartovaní motora pri nezaťaženej EC ide motor na voľnobeh a regulátor udržuje otáčky tak, aby striedavé napätie generátora malo frekvenciu 50 Hz. Po zaťažení EC regulátor otáčok pridá plyn tak, aby udržal otáčky a regulátor napätia zvýši budenie generátora, aby dorovnal pokles napätia. Pre vašu lepšiu predstavu si to môžme prirovnať k automobilu, keď by sme pri rozbiehaní po zaradení rýchlosti prudko pustili spojku a následne pridali plyn! V momente skokového navýšenia záťaže máme k dispozícii len zotrvačnú silu rotujúcich častí motora a generátora. Pri traktore nám to motor hravo zvládne, ale v aute nám zhasne. Z tohoto príkladu je jasné, že z princípu činnosti EC nemá šancu skokovo prevziať plné zaťaženie, a preto existuje (okrem iných faktorov) tabuľka koeficientov, v ktorej sa uvádza, koľkokrát musí byť pre daný typ spotrebiča výkon EC vyšší, ako je štítkový údaj na spotrebiči. Koeficienty platia pre napájanie jedného veľkého spotrebiča. Pri postupnom pripájaní menších spotrebičov, keď je už motor vo výkone, sú pomery oveľa lepšie.

Myslím, že pre dnešok už tej teórie stačí, ostatné si necháme nabudúce.
admin
Site Admin
Príspevky: 990
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa admin »

Jozef, ďakujem že tému udružuješ v maximálnej miere pochopiteľnú aj pre menej skúsených. Keď sa tu doberiete riešenia, pozbieram to tu, očistím od nepodstatných častí debaty (ako je napríklad aj tento môj príspevok) A zavesím to na fóre ako ucelený prehľad na výber centrály. Pri budúcich riešeniach si už potom nemusíme toľko drať prsty na klávesniciach.
Používateľov profilový obrázok
Jozef Halagacka
Site Admin
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Pi Sep 24, 2021 8:37 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Jozef Halagacka »

Áno, to bude dobre, snažím sa po častiach vysvetliť základné veci z tejto oblasti, keď si nájdem čas. Ešte sa chcem dotknúť otázky bezpečnosti a ochrany pred úrazom elektrickým prúdom. A potom sa mi bude ľahšie reagovať na konkrétne požiadavky a ľudia budú mať o tom trochu reálnejšie predstavy.
Martin Sladecek
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Nov 13, 2021 2:52 pm
Odborník: Elektrotechnicky inzinier dizajner, elektrotechnik
Zvukovy dizajn, mix a master
Amatér: Hram na bicie, basu a gitaru.
Graficky dizajn
Bydlisko: Nitra

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Martin Sladecek »

Zdravim, mal by som zaujem o malu EC okolo 1kW s motorom HONDA.
Dakujem.
Sláďo
Vladimir Gallee
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2021 9:10 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Vladimir Gallee »

pozrem co je dostupne dam vediet..

dakujem
Vladimir Gallee
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2021 9:10 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Vladimir Gallee »

Dobry den

centraly znacky Medved ktore ponukam su minimalne 3,3kW a invertorove 2,kW.

V sucastnosti je s motormi Honda problem /nestihaju sa vyrabat / preto sa dodavaju centraly s motorom Briggs&Stratton.
https://www.alfain.eu/k355-elektrocentraly

posielam link na vyrobcu. invertorove na stranke nema ale ked date do vyhladavaca Medved P2400PowerSmart naje Vam to.
V pripade zaujmu poslem individualnu cenu.

S pozdravom : Gallee
Martin Sladecek
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Nov 13, 2021 2:52 pm
Odborník: Elektrotechnicky inzinier dizajner, elektrotechnik
Zvukovy dizajn, mix a master
Amatér: Hram na bicie, basu a gitaru.
Graficky dizajn
Bydlisko: Nitra

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Martin Sladecek »

Dobry den, predpokladam, ze ste mali na mysli toto:
https://www.mechanik.sk/p/medved-p2400- ... trala/3604

Vyzara dobre.

Vedel by som Vas nejako kontaktovat pre blizsie info?

Dakujem.
Sláďo
Vladimir Gallee
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2021 9:10 am

Re: Ponuka tovaru - Vladimír Gallee

Príspevok od používateľa Vladimir Gallee »

Jasne 0903540323
Napísať odpoveď

Návrat na "Mikroobchodík - Vladimír Gallee - elektrocentrály, motorové náradie."