Recenzie na konzervy a trvanlivé potraviny

Nina Ináč
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So Okt 16, 2021 6:51 am

Recenzie na konzervy a trvanlivé potraviny

Príspevok od používateľa Nina Ináč »

Presunuté z debaty o mikro obchodíkoch


Môžme si tu písať tipy na trvanlivé veci, ktoré sú aj chutné? Nie všetky konzervy sú aj chutné na jedenie, ale možno už máte nejaké oblúbené, tak by sa ostatní mohli inšpirovať. My napríklad máme radi konzervy Bonduele, kukuricu, alebo dochutené fazule, nejsu úplne najlacnejšie, ale hovorím nám chutia. (Kúpim, keď sú v akcii) Je tam problém s tým plastom, ktorým je konzerva vystlaná, preto je dobre ich používat minimálne. Teraz som kúpila v rakúsku v spari kondenzováné mlieko ich značku (ako Maresi) pol litra plnotučné za 1,20 , u nás je drahšie. trvanlivosť rok. a po roku sa lahko minie do kávy. Zase mi je sympatické, že to neni v tej konzerve. A gustioznejšie to vyzerá pri používaní.

Tagy:
admin
Site Admin
Príspevky: 990
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Recenzie na konzervy a trvanlivé potraviny

Príspevok od používateľa admin »

Ktoré sú dobré ? Ktorým sa vyhnúť ? Zloženie, trvanlivosť ...
admin
Site Admin
Príspevky: 990
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Re: Recenzie na konzervy a trvanlivé potraviny

Príspevok od používateľa admin »

Dobrá kvalita a zloženie bez blbostí:

Luncheon meat, paštéty, bravčové mäso vo vlastnej šťave od Gašparíka (všetko mám vyskúšané)
22160
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St Sep 15, 2021 9:04 pm

Re: Recenzie na konzervy a trvanlivé potraviny

Príspevok od používateľa 22160 »

Ja mám vyskúšané mäsové konzervy výrobcu: www.hurka.sk
Výrobňu majú na východnom Slovensku v Pečovskej Novej Vsi a konzervy robia bez chemických a konzervačných látok. Chutia ako domáce. Posielajú aj na dobierku. My tam raz za čas chodíme a doplníme čo sme pojedli. Keďže konzervy sú ťažké na váhu, poštovné môže spraviť dosť. Ak by bol záujem a cesta, tak by sa dal spraviť aj hromadný nákup.

Ďalej mám vyskúšané niektoré hotové jedlá od českého výrobcu: www.expresmenu.com
Sú to hotové jedlá, sterilizované v alobalových vrecúškach, ktoré stačí len zohriať. Sú takisto vyrobené bez chémie. A majú trvanlivosť až 2 roky.
Posielajú aj na Slovensko.
Milan Gal
Site Admin
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po Nov 01, 2021 5:52 pm

Re: Recenzie na konzervy a trvanlivé potraviny

Príspevok od používateľa Milan Gal »

Jednoduchá konzervácia mäsa.
https://www.youtube.com/watch?v=8zOkuQ-pZec
Napísať odpoveď

Návrat na "Strava, tekutiny"