Okno do duše

admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Okno do duše

Príspevok od používateľa admin »

Rozhodol som sa zbierať tu kratke postrehy a komentáre, úplne bez súvisu a systému. Pozor - nie citáty iných ľudí. Výhradne veci z mojej hlavy.

Inšpiráciou mi bola kniha "Neučesané myšlenky" od Stanislava Jerzyho Leca. Páčil sa mi nápad zaznamenávať si nápady pre svoju potrebu a pre inšpiráciu druhých ľudí. Je to čosi ako maliarov skicár, do ktorého nahrubo zachytí podobu vecí, než sa rozhodne spracovať námety do veľkého obrazu.

Tagy:
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Niektorým niet pomoci

Príspevok od používateľa admin »

Zažil som človeka, čo sa smrteľne bál Covidu ... A potom sa smrteľne bál vedľajších následkov vakcíny ... Niektorým skrátka niet pomoci. Musíme byť pokorní. Nie každého je možné zachrániť.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Objektívna realita

Príspevok od používateľa admin »

Objektívna realita - nočná mora všetkých idiotov 😊
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Teória chaosu

Príspevok od používateľa admin »

O teórii chaosu:

Presne toto mam problém ľudom vysvetliť. Že mocní, ktorí nám vládnu nemôžu všetko na 100 % predvídať a naplánovať. A práve to nám otvára možnosť záchrany v každom momente. Aj v zdanlivo beznádejnom.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Upír ?

Príspevok od používateľa admin »

Zistujem, ze budem asi upir. Najaktivnejsi som v noci, na slnku sa lahko spalim, nechcem pouzivat striebro vnutorne, vcera mi jeden zakaznik povedal, ze sa v tvari cele roky nemenim ... Povedal som mu, ze to je tym, ze ludom zerem nervy a pijem krv ... Co vy na to ?
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Musím "vyhrať" každú debatu ?

Príspevok od používateľa admin »

V dbate o roznych technologiach, vede, alternativnych technologiach:

Taketo debaty mam rad a vazim si slusnych a vzdelanych diskutujucich. A nebojte sa, ja nepotrebujem vzdy vyhrat. Obvykle mam vacsiu radost z "porazky", pretoze to obvykle znamena, ze som sa v niecom mylil alebo nemal dostatocne znalosti. Berte ma ako zdatneho protivnika v cestnom suboji. Nie ako nenavidiaceho nepriatela.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Dôvera vo vedcov, vedu a technológie

Príspevok od používateľa admin »

Ohen, ocel, strelny prach, informatika, genetika ... Vsetko su to len nastroje. Nie su dobre, ani zle. Dokonca pri ich pouzivani a skumani nemaju pojmy dobro a zlo zmysel. Mozu prinasat dobro a zlo jedine podla toho, aky clovek ich chyti do ruk... Takze zmenu treba urobit v ludskych srdciach. Rozbijaci strojov (ako v Anglicku v 19. stor) este doteraz nikdy nedokazali zastavit technicky vyvoj - "tudy cesta nevede" ...

A este nieco: Nazory zvacsiny z vas iba ilustruju fakt, ako hlboko padli vedci z moralneho hladiska. Su uplatni, tak a ko aj novinari a prostitutky... Ludia uz opravnene neveria , ze veda a technika pracuju v ich prospech. Vedci si za toto mozu sami. Je dost mozne, ze uz nikdy nedokazu obnovit doveru ludi vo vedu... Uz nikdy. Vystreleny sip a vypovedane slovo uz nezastavis...
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Jedenie hmyzu a morálka mocných

Príspevok od používateľa admin »

Technicky vzate (a vramci prezitia v prirode) mam schopnost zjest bez problemov aj hmyz. ALE ! JA SOM KULTURNY CLOVEK ! Nebudem jest nejake cervy a pozerat, ako mocni tohoto sveta jedia najvyberanejsie pochutky, ako si davaju steaky z krav, z ktorych kazda ma osobneho masera, aby mala jemnejsie maso... NIE ! ... A ano - este v jednom momente by som ich jedol - Keby mi mali dat poslednu kvapku sily potrebnej na to, aby som sa zbavil ich diabolskej nadvlady !


Pol roka po tomto citáte sa objavil v novinách článok o stretnutí G20:

V dňoch 15. – 16. novembra 2022 sa Skupina dvadsiatich (G20) stretla v Nusa Dua na Bali v Indonézii na svojom sedemnástom výročnom samite pod témou „Obnovme sa spolu, obnovme sa silnejší“. (‘Recover Together, Recover Stronger.’)

Medzi inými boli prítomní aj Bill Gates a Claus Schwab.

Medzi inými témami tam preberali aj to, že ľudstvo by malo prestať jesť mäso a nahradiť ho hmyzom.

A potom si dali Wagyu steak - to je presne to, čo som spomínal vo svojom citáte.
image.png
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Nadávanie

Príspevok od používateľa admin »

Nadávanie je znakom chuti boriť sa s problémom. Lamentovanie je znak porážky.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Strach a vedomosti

Príspevok od používateľa admin »

Strach nepotrebuje príčinu. - doplnok k môjmu mottu "Kde nie sú vedomosti, tam je strach"
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Tri druhy liekov

Príspevok od používateľa admin »

poznám 3 skupiny liekov. Moderné lieky (big farma, veda), Prírodnú (ľudovú/domácu) liečbu a treťou skupinou sú kompletné nezmysly. Každá má svoje problémy.

Moderná: Vedci sú skorumpovaní, už sa nedá veriť, čo vlastne v tabletkách je (hlavne v tých nových). Starý dobrý acylpyrin je ale asi bezpečný.

Prírodná: Mnoho prírodných a ľudových postupov "schvaľuje" aj veda. Ich jediným problémom býva často slabá účinnosť. Inak nič proti.

Nezmysly: Energie, homeopatia atď. Jednoducho viem, že toto nefunguje. Tieto veci nemajú oporu v rozume, sú záležitosťou viery. Ale to by nebolo to najhoršie. Zažil som ľudí, ktorí zomreli na zanedbanie účinnej liečby svojich vážnych chorôb. Alebo takto ubližovali svojím deťom. Ak čakáte, že poviem, že ich za to nenávidím, ste na omyle. Rád by som im nejako priniesol schopnosť rozoznať tieto tri kategórie... Ale kto som ja, aby som si vydupával právo meniť ľudí ? Aj z mojich minulých príspevkov viete, že si tvrdo poviem svoje, ale nikoho meniť na silu nebudem.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Genocídne a eugenické programy

Príspevok od používateľa admin »

To by bol namet na tricko - nazvy eugenickych genocidnych programov: Covid, T4, operation sea spray ... A samozrejme mnohe dalsie. Tiez argumentujem roznym vaxerom tymito programami a pytam sa ich stale rovnaku otazku: Ak v minulosti mocni pachali na ludoch taketo zverstva, co ti dava istotu, ze to nerobia aj dnes ?
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Deľba práce

Príspevok od používateľa admin »

Deľba práce nie je vždy jednoduchá. Silného kopáča s lopatou nahradí päť slabších. Ale skúste nahradiť jedného múdreho piatimi blbcami !
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Pasivita veriacich a ponechávanie vecí na riešenie Bohu:

Príspevok od používateľa admin »

Pasivita veriacich a ponechávanie vecí na riešenie Bohu:

Často počúvam o tom, ako ľudia vkladajú veci do Božích rúk... Samozrejme, na tom nie je nič zlé. Práve naopak. Treba si ale všimnúť, aké veci to bývajú. Počuli ste už o pestovateľovi zemiakov, ktorý si kľakne na pusté neobrobené pole a modlí sa, aby tam narástli zemiaky ? Ja nie. Každý zasadí, okope, pohnojí... Až potom prichádza čas pomodliť sa za požehnanie našej práci, aby neprišli krúpy, kobylky, zlodeji...

Je zaujímavé, že v otázkach sebaobrany, obrany domu a blaha tohto národa (a mnohých iných) majú ľudia tendenciu zveriť všetko do Božích rúk a hotovo. Prosím vás všetkých: Urobte aspoň to málo, na ktoré stačia vaše obmedzene sily. Hlasujte vo voľbách, referendách. Choďte na protesty. Kúpte si slzný sprej. Vzdelávajte sa. Pán určite požehná vašim snahám a pridá aj to, čo by ste sami nikdy nedosiahli .
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Juhoamerickí indiáni a šťastný život

Príspevok od používateľa admin »

Vždy, keď vidím stavby juhoamerických kultúr, spomeniem si, že mali rozvinutú architektúru, astronómiu, matematiku, písomníctvo. Mali kvalitné cesty, hoci koleso nepoužívali (poznali ho, ale v horách má obmedzené využitie). Mali efektívny systém riadenia veľkého štátu na rozsiahlom území, výberu daní, zasielania správ. Vyšľachtili tretinu druhov plodín, ktoré dnes jeme a pestovali ich oveľa viac ... Žili v prevažne tropickom a subtropickom prostredí, kde nebol problém dopestovať stravu, dá sa povedať, že takmer v raji. Toto všetko im nezabránilo v diabolskom vraždení, či už vo vojnách alebo na obetných kameňoch. Do dnešných dní nám z toho plynie memento, že bohatstvo, priemysel ani veda nie sú zárukou morálneho, spravodlivého a šťastného sveta. Na to treba viac. Rozum, súcit, odpúšťanie a nekompromisnú snahu o mier medzi ľuďmi aj štátmi...
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Čo je dezinformácia

Príspevok od používateľa admin »

Dezinformácia a nepravdivá informácia (lož) sú dve úplne odlišné zvieratká, ktoré si ľudia väčšinou pletú. Zatiaľ čo podstatou lži je nepravda a uvedenie v omyl, pri dezinformácií je to zložitejšie - Môže sa jednať aj o pravdivú informáciu, ktorá ale u cieľového publika vyvoláva reakciu, ktorá nevyhovuje niečím zámerom. A naše elity pracujú na tom, aby bežný človek nikdy nepostrehol tento podstatný rozdiel...
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Význam lekárskych postupov s ťažkými vedľajšími účinkami

Príspevok od používateľa admin »

Viete, ono je to tak... Veľa z vás nemá rado oficiálnu medicínu. Chcete riešiť príčiny a nie príznaky. Chcete sa liečiť prírodnými prostriedkami... Príklad na zamyslenie: Podpaľač založí požiar. Príčinou je podpaľačova zvrátená myseľ - na tom sa asi zhodneme, že ? Ale keď už dom horí, psychológ ho neuhasí ani keby sa s podpaľačom zhováral týždeň. Tam je potrebný zásah hasičov. A tak porozmýšľajte znova, aký význam majú niektoré nenávidené a pripúšťam, že aj nebezpečné metódy liečby... Skúmajte veci so zdravým nadhľadom. A nie cez okuliare svojich predsudkov a averzií.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Zamyslenie nad šelakom v potravinách

Príspevok od používateľa admin »

Ešte jedno zamyslenie. Medovicový med vzniká tak, že včely zbierajú kvapky medovice - výlučkov vošiek, ktoré cicajú šťavu z rastlín v lese. Tento produkt prechádza tráviacim traktom hneď dvoch druhov hmyzu a považuje sa za liečivý a kvalitný.

Šelak je vlastne živicovitý výlučok chrobáka Keria Lacca, ktorý cicia šťavu z figovníkov - teda sladká šťava, ktorá prešla tráviacim traktom hmyzu podobne ako aj lesný med. Pridával sa celé roky do cukroviniek ako povrchový lak na cukríky. Roky to nikomu nevadilo. S príchodom plánov NWO na kŕmenie ľudstva hmyzom si túto prísadu ľudia akurát začali viac všímať...

Zdroj:
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0elak


A tu ešte minidokument o pestovaní a spracovaní šelaku v Indií:
https://www.youtube.com/watch?v=lQcQ0yu ... acfinishes
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

V ťažkých časoch sa budeme musieť veľa učiť

Príspevok od používateľa admin »

Prichádzajú ťažké časy. Budeme sa musieť učiť robiť veci, ktoré sme doteraz nemuseli robievať. Učiť sa jazyky, obsluhovať počítače, šifrovať správy, pestovať si na záhradách vlastné potraviny, spájať sa, demonštrovať, byť sebestační hmotne aj vedomosťami. Myslím, že každému je jasné, že o niečom tvrdiť "toto sa ja učiť nebudem" nie je cestou k úspechu.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Príroda a technika

Príspevok od používateľa admin »

Technika je len rozšírením prírody a jej zákonov o ľudskú vynaliezavosť. V zásade sú jedno a to isté. Tento uhol pohľadu môže byt pre viacerých z vás zvláštny, ale skúste sa na chvíľku zamyslieť... 😊 A ja mam rád oboje. Vlastne to jedno v každom aspekte svojej existencie a zložitosti. A často aj krásy.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Odstránenie parazitov

Príspevok od používateľa admin »

Táto myšlienka sa týka jednak parazitov v našom tele, ale prenesene platí aj na každý parazitický vzťah. Uvedomte si, že aj parazit sa dlho vyvíjal a prispôsoboval. Väčšina parazitov svoju obeť oberá o sily, energiu a živiny takým spôsobom, aby znemožnil obeti sa od neho oslobodiť. Ak sa parazita pokúsite z tela vyrezať nožom, sami pri tom vykrvácate. Jedinou metódou, ako sa ho zbaviť, je vyhladovať ho. Neposkytovať mu to, čo si od nás berie. Potom zahynie alebo nás opustí aj sám.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Manipulácia v médiách

Príspevok od používateľa admin »

Médiá nás môžu manipulovať tým, čo nám povedia. Tu je obranou študovanie, porovnávanie si rôznych zdrojov, porovnanie s minulosťou, s inými krajinami, kontrola údajov v encyklopédiách ...

Horšie je, keď nás manipulujú tým, čo nám zamlčia. Nič si nevšimnete. Ak ostatné ponúknuté údaje sú pravdivé, správa vyzerá naoko nevinne. Jediné, čo vás upozorní na manipuláciu, je v tomto prípade vaša pozornosť, vzdelanie a váš prehľad v danej téme.

Dávajte preto pozor. Bez vedomostí ste pred manipuláciami bezbranní.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Racionálne dôvody

Príspevok od používateľa admin »

Ľudia majú tendenciu veľmi húževnato sa riadiť iracionálnymi dôvodmi. Tie racionálne ich naopak príliš nezaujímajú.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Nepopísané príspevky a Facebook

Príspevok od používateľa admin »

Na príspevky, ktoré nie sú popísané neklikám. A navyše, každé kliknutie na FB odovzdáva o mne informácie, niekto si robí štatistiky... BOJKOTUJEM FACEBOOK. Materiál stiahnite a umiestnite priamo sem na Telegram. Zvyšujte si technologickú gramotnosť.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Pre tých, ktorí napádajú kresťanstvo za jeho chyby

Príspevok od používateľa admin »

(Pôvodne napísané v diskusií ako odpoveď konkrétnemu diskutujúcemu)

Nehovorím, že kresťanstvo, alebo skôr organizácie, ktoré ho predstavujú nie sú bez chýb a prehmatov v minulosti aj súčasnosti. Uvedom si ale, že veľa bežných ľudí je stále kresťanskej viery, snažia sa žiť svoje životy čo najlepšie, pracujú, platia dane... Kresťanstvo je prvkom, ktorý dokáže spájať ľudí. Zamysli sa, či je vhodné ho v tejto dobe napádať a rozdeľovať ľudí na kresťanov, ateistov, ezoterikov, (novo)pohanov atď... Nebolo by lepšie na chvíľu zabudnúť na žabomyšie spory a venovať sa obrane voči spoločnému nepriateľovi ?

Z tvojich vyjadrení vyplýva, že nie si fanúšikom kresťanstva. V poriadku, máš svoj názor. Môžem sa ťa spýtať aké náboženstvo alebo životnú filozofiu vyznávaš ? Pozná toto učenie aj slová ako zmier a odpustenie ? Pozri sa na blízky východ - konkrétne na nekonečne sa ťahajúcu nenávisť židov a arabov. Myslíš, že v ich vieroukách nájdeš pokyny k tomu aby si ľudia začali odpúšťať ?

A do tretice, poodhalím ti spôsob, akým rozmýšľam ja. Asi sa zhodneme, že šírenie akéhokoľvek svetonázoru ohňom a mečom je jednoznačne ZLO. A tiež sa asi zhodneme na tom, že momentálne je to na svete skrátka tak, že existujú najrôznejšie náboženstvá a filozofie a že asi zo dňa na deň sa zo sveta nevytratia. Som zástancom toho, aby tieto učenia súperili podobne ako firmy na trhu: Prilákali "zákazníkov" na čo najkvalitnejší produkt, aby ukázali, že svet, ktorý sa riadi ich pravidlami je ten najlepší možný... A ver mi, ľudia sami od seba začnú prichádzať, zaujímať sa a šíriť myšlienky takéhoto učenia. Myslíš, že to, čo vyznávaš a robíš ty, je schopné ponúknuť ľuďom ten najlepší možný spôsob života a spolunažívania ? Ak áno, tak skús namiesto napádania iných názorov (negatívny prístup) prehodiť svoje zameranie na znamienko plus a začni prezentovať filozofie, názory a nápady, ktoré tento svet zlepšia (pozitívny prístup). Prajem ti veľa úspechov, Prajem tvojmu svetonázoru veľa prívržencov a vyjadrujem nádej, že dokážeme fungovať vo vzájomnej spolupráci a rešpekte.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Prečo sa treba stále vzdelávať

Príspevok od používateľa admin »

Prečo stále opakujem, aby ste boli zvedaví, aby ste sa učili aj o veciach, o ktorých si myslíte, že vám v živote k ničomu nebudú ?

Jedného dňa k vám príde niekto, kto bude chcieť byt vodcom revolúcie... Bude tvrdiť, že on vie ako na to. Otázka znie: Máte dostatok znalostí a dostatok životných skúseností, aby ste vedeli posúdiť, či je to len idealista, blázon... Alebo či to na to vážne má a práve nastala ta správna chvíľa ? ... To je moja provokácia k zamysleniu. Netreba byt najlepší vo všetkom. Treba disponovať dostatkom skúseností a vedomostí, aby sme nenaleteli manipulátorom.
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Prepperské komunity a peniaze

Príspevok od používateľa admin »

Či sa vám to páči, alebo nie, život v sebestačnosti, prepperstvo a veci s tým súvisiace sú z prevažnej časti o hmotných statkoch. Či už si robíte zásoby, kupujete výstroj, alebo staviate dom a hospodárite na vlastnej pôde, všetko je to hmotné a vsúčasných podmienkach to nie je možné získavať a používať bez peňazí.

V rôznych prepperských komunitách sa často preberajú témy, čo sa bude diať po nejakom kolapse. Málokedy sa ale reč obráti na to, čo robiť už teraz, v čase relatívneho mieru a dostatku.

Mojou predstavou je, že už teraz by sa mali tieto komuinity správať súdržne. Najmä mám na mysli to, že si treba vzájomne dohadzovať prácu, obchody, známosti... Áno, čiastočne to zaváňa malomeštiactvom. Ale presne to je spôsob, ako môže spolu fungovať aj voľne organizovaná skupina ľudí...

Pripomínam a nabádam vás k tomu, aby ste rozmýšľali nad tým, ako si pomáhať už teraz. Kto vám opravuje auto ? Počítač ? Kto robí revízie komínov, plynu, elektriny ? Ak ste podnikateľ, prečo nemáte viac zákazníkov zo skupín s podobným zmýšľaním ako je vaše ? A ak niečo potrebujete, skúste pred hľadaním na internete osloviť ľudí vo svojej skupine ...
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Umelo spôsobené prírodné katastrofy

Príspevok od používateľa admin »

Polárna žiara, tsunami, zemetrasenia, sopky, hurikány... Chcete snáď povedať, že v časoch pred vynálezom techniky (HAARP, lietadlá, chemikálie), sa tieto veci nediali ? To asi nie, že ?

A v súčasnosti je každá jedna väčšia katastrofa podľa vás umelo spôsobená. Dobre teda.

Len mám nejaké otázky: Znamená to, že v súčasnosti sa už obyčajné prírodné katastrofy nestávajú ? A ak sa predsa len stávajú, ktoré to napríklad v poslednom čase boli ? A podľa čoho ste to rozlíšili ?
admin
Site Admin
Príspevky: 972
Dátum registrácie: St Sep 08, 2021 1:18 pm
Odborník: IT
Amatér: Elektro,Prežitie Chémia,PrváPom,Bylinky,Jazyky

Otázky, ktoré nie je dovolené sa opýtať

Príspevok od používateľa admin »

V jednej diskusií mi ktosi napísal: Vždy chceš nejaké vysvetlenie niečoho, čo možné a dovolené vysvetliť nie je 😉😀

Nesúhlasím. verím v to, že kladenie nepríjemných otázok vedúcich do hĺbky je nutnosťou. A verím, že nájdenie odpovede na ne je len otázkou vytrvalosti.

"Akákoľvek dostatočne pokročilá technológia je na nerozoznanie od mágie" - povedal Isaac Asimov... A je to aplikovateľné tak na Ježiša, ako aj na HAARP a napodiv aj na banálne veci ako je bicykel, alebo šijací stroj. Závisí od vyspelosti a rozhľade diváka.

Ale nikto vám nebráni v snahe posunúť sa na vyššiu úroveň, bližšie sa podobať Bohu - trebárs aj vedomosťami. A stropom je len vaša vôľa sa učiť a zvedavosť.

Pri naberaní vedomostí si postupne začnete všímať, že mnohé záhady prestanú byť záhadné. Presne tak, ako varietné kúzla nie sú pre kúzelníka ničím tajomné. A trojitý odpichnutý Rittberger nie je pre krasokorčuliarku nemožný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vlastné komentáre, úvahy, prognózy"